איך נוצר קוצר ראייה ולמה השיטה הטבעית היא הפתרון הכי טוב לזה?

לפני שאנחנו בכלל מגיעים לטיפול בקוצר ראייה - ה"בעיה" הנפוצה ביותר בקרב אנשים מתחת לגיל 40, חשוב שתדעו שהעיניים שלכם לא הרוסות! 30% מהאוכלוסייה העולמית סובלת מקוצר ראייה בדרגות שונות!

קוצר ראייה (או מיופיה בשמה המקצועי) זו לא איזו מחלה מסתורית.
ישנה פסאדו מיופיה, שהיא קוצר ראייה הנוצר ממתח של שרירי העיניים, ויש מיופיה מתקדמת הנגרמת משימוש בעדשות משקפיים ועדשות מגע. לא משנה מה תעשו- משקפיים ועדשות מגע, תמיד מחמירים את הבעיה לטווח הארוך.

העולם התקדם, למדנו דברים חדשים, ועם הזמן נחשפנו לגילויים חדשים, וביניהם- גוף האדם יודע לתקן את עצמו, רק אם ניתן לו את הכלים הנכונים ונעזור לו במקום לתת לו להחמיר את המצב.
בשביל להבין על מה מבוסס הטיפול הטבעי שלנו להסרת משקפיים ללא ניתוח, בואו נתחיל מהבסיס: 

 

אז איך בעצם העיניים שלנו יוצרות לנו תמונה ברורה?

האור הנכנס לעין הופך לתמונה בזכות הרשתית.

הרשתית ממוקמת בקצה האחורי של גלגל העין שלנו. עדשת העין הנמצאת בחלק הקדמי של העין מרכזת את האור המגיע מעצמים קרובים או רחוקים מאיתנו אל הרשתית (ראו באיור). באזור של הרשתית של העין האות המגיע אליה מעובד ועובר אל קליפת הראייה הנמצאת במוח.

איך אנחנו רואים

בזכות גוף העטרה/ השריר הסיליארי (Ciliary Body) נוצר פוקוס חד וברור לתמונה.

על מנת לפקס את האור הנכנס לעין ולייצר לנו תמונה חדה וברורה, העיניים שלנו משתמשות בעדשות בעלות המבנה הגמיש שלהן ובשרירי העטרה. כשאנחנו מביטים בעצם קרוב, שרירי העטרה מתכווצים והלחץ על הרצועות המחזיקות את העדשה נחלש. העדשה תופחת ונעשית כמעט כדורית על מנת לתת לנו תמונת קלוז – אפ ברורה לעצם שאנחנו מסתכלים עליו. כששרירי העטרה רפויים לגמרי (כאשר אנחנו מביטים בעצם רחוק), העדשה הרבה יותר פחוסה ושטוחה. (ראו באיור):

אובייקט קרוב מול אובייקט רחוק

פסודו מיופיה (קוצר ראייה): אי הרפיית שרירי העין.

קוצר ראיה

העין האנושית לא מתוכננת להיות בפוקוס תמידי על עצמים מקורבים, או במילים אחרות- ב"מצב ראייה מקרוב". בסופו של דבר שרירי העטרה (השרירים האחראיים על הפוקוס) מתכווצים מהמתח הנוצר בצפייה בעצם מקורב ונכשלים להחזיר את עצמם למצב רפוי באופן מלא ולחזור ל"מצב ראייה מרחוק". במצב כזה, עדשת העין לא יכולה לחזור לראות בבירור עצמים מרוחקים. כך נוצר מצב שבו הראייה למרחק נעשית מטושטשת, מצב המכונה גם פסאדו מיופיה.

זאת הסיבה שצפייה במסכים וקריאה מקרוב לפרקי זמן ממושכים גורמים לאחוז גדול מהאוכלוסייה להחמרה בראייה מרחוק- קוצר ראייה.

השלב הראשוני של מיופיה זהו הפסאדו מיופיה, כאשר השרירים האחראים על הפוקוס מתכווצים ומתקבעים בגלל צפייה מרובה בעצמים מקרוב.

אז איך מטפלים בפסאדו מיופיה?

הגישה העיקרית והנפוצה ביותר: משקפי ראייה ועדשות מגע.

משקפיים ועדשות מגע

אז כמו שכבר ציינו- פסאדו מיופיה זה התכווצות השרירים האחראיים על הפוקוס.

העדשות הטבעיות של העין עדיין נמצאים במצב של "ראייה מקרוב" מהסיבה שהשרירים האחראים על הפוקוס נכשלים להביא את עצמם למצב רפוי ( "מצב ראייה מרחוק"). אנחנו מסתכלים למרחק אבל הצורה של העדשות הטבעיות של העין עדיין כדוריות ותפוחות כאילו הן צופות בעצם קרוב.

כתוצאה מכך כאשר אנחנו נתבונן על עצם הנמצא רחוק מאיתנו הוא לא יתפקס על הרשתית שלנו.

התוצאה הסופית- ראייה מטושטשת למרחק. מה שלמעשה עושות משקפי ראייה ועדשות מגע הן פשוט מזיזות את נקודת המוקד של הפוקוס אחורה אל הרשתית וכך נותנת ראייה חדה וברורה יותר.

אך לעדשות משקפיים/עדשות מגע יש תופעת לוואי:

מיופיה מתקדמת.

הרכבה של עדשות חיצוניות גורמת לנקודת המוקד של הפוקוס לזוז יותר אחורה בעין.

כן, לטווח הקצר העדשות החיצוניות מתקנות את קוצר הראייה וגורמות לנו לראות חד וברור, אך הן גם מהוות גירוי חדש לעיניים שלנו.

וכשזה קורה, העין שלנו, באופן טבעי ומתוכנן, מחפשת לתקן את האורך שלה בעקבות הגירוי החדש (העדשות החיצוניות).

התוצאה הסופית: העין מתארכת.

עין עם קוצר ראייה לעומת אין רגילה

כך העדשות החיצוניות ממשיכות להגדיל לנו את המספר ולהחמיר לנו את קוצר הראייה.

לכן משקפיים לעולם לא "יפתרו" לכם את "הבעיה". הם ישארו שם לנצח וימשיכו להגדיל לכם את המספר. אלא אם כן אתם תעשו עם זה משהו.

גישה נוספת לטיפול במיופיה היא לייזר.

אבל הבעיה בלייזר היא שהתוצאות אינן בטוחות והראייה שלכם סביר להניח תתדרדר בחזרה. חלק מהאוכלוסייה גם אינם מתאימים ללייזר, ולצערנו יש גם תופעות לוואי ומגבלה על כמות הניתוחים. אם כבר עשיתם לייזר ושוב הראייה התדרדרה, לא תמיד תהיה לכם את האופציה לעשות זאת שוב.

גילוי מפתיע! – כמו שהעין מתארכת היא גם יכולה להתקצר בחזרה

לפני מספר שנים נחשפנו לניסוי קליני שבוצע בבעלי חיים שהראה שאכן עיניים ארוכות יכולות להתקצר בשביל לפצות על קוצר ראייה
(לחצו כאן לקרוא על הניסוי הקליני),
וכך גם אצל בני האדם. אם העין יכולה להתארך בעקבות קוצר ראייה, למה בעצם שהיא לא תוכל להתקצר בחזרה?

לכן הגישה הבטוחה והטבעית מתחילה לצבור תאוצה

בשביל להגיע למצב שבו אנחנו רואים טוב, אנחנו צריכים להרפות את אותם שרירי הפוקוס המתוחים שעליהם דיברנו, בגלל הרגלי ראייה לא נכונים שאימצנו לעצמנו במהלך השנים. אנחנו עושים זאת באמצעות תרגילים שונים לחיזוק והרפיית שרירי העין שלנו, ותזונה נכונה. לכל שלב בשיפור הראייה שלנו, ישנם תרגילים שונים.

בעין שלנו יש שרירים כמו בכל שאר חלקי הגוף, ועל מנת לחזק אותם ולחזק את הראייה שלנו, אנחנו צריכים לעבוד על אותם שרירים, ממש כמו שאנחנו עובדים בחדר כושר על מנת לחזק שרירים אחרים.

כאשר נפסיק לעבוד על אותם שרירי העין, העיניים שלנו ישארו חזקות וימשיכו לראות חד ברור כל עוד הרגלי הראייה שלנו נשארים נכונים ואנחנו דואגים להרפות את השרירים ולתת מנוחה לעיניים מידי פעם.

אם השיטה הטבעית כל כך טובה ובאמת עובדת איך לא שמענו עליה כמעט?

הסיבה לכך היא שהשיטות הטבעיות לא מהירות ולא רווחיות למי שמעביר אותן, ולכן לא משווקות בצורה אגרסיבית כמו ניתוחי הלייזר. זה לא "כמה דקות ויש לכם ראיית 6/6".

הסיבה לחוסר פופולאריות של השיטות הטבעיות היא הזמן שכל מטופל צריך להקדיש ביום בשביל להגיע לתוצאות. לכן, אנחנו במרכז להסרת משקפיים ללא ניתוח, מצאנו את השיטה שלוקחת הכי מעט זמן, ודאגנו לעשות אותה גם מרגיעה ונוחה עבור כל מטופל.

בנוסף, היום יש לנו יותר כלים פסיכולוגיים כדי לגרום לאנשים להתמיד ולעשות את זה בכיף. מה שפעם היה פחות נפוץ.

סה"כ כ-15 דקות ביום עד לקבלת התוצאות!

ממש כמו שאתם מצחצחים שיניים בבוקר במשך שתי דקות בשביל שיניים בריאות ויפות, ככה אתם גם תשקיעו בעיניים שלכם כחלק משגרת היום יום למען ראייה חדה ועיניים בריאות וחזקות.

בשיטה הייחודית הזאת אנחנו עוברים תהליך בו אנחנו מאמצים אורח חיים בריא לעיניים שלנו אל תוך שגרת היום יום שלנו עד לתוצאות.

תזכרו שהמטרה בסופו של דבר היא לרכוש את הקורס על מנת להתמיד. ככה נוכל לראות את העלים על העץ הרחוק מהחלון באופן ברור ואת המספרים הקטנים על לוחיות הרישוי הצהובות כשאתם נוהגים בכביש ללא משקפיים!

בטופס למטה תוכלו להרשם למחזור הבא לשיטה הטבעית שלנו להסרת משקפיים ללא ניתוח.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

ספרו לנו מה אתם חושבים

מי אנחנו

המרכז להסרת משקפיים ללא ניתוח מציע את התכנית הליווי הרשמית לשיפור וחידוד הראייה בישראל, בדרך שהיא 100% טבעית, ללא ניתוחים פולשניים.
כבר 5 שנים שאנחנו מטפלים בשיטה הטבעית בלקוחות שלו ומלווים אותם עד להצלחה שלהם.

מאמרים וטיפים נוספים בנושא

תעקבו אחרינו בפייסבוק

ערוץ היוטיוב שלנו

רוצים עוד כמה חודשים מהיום לראות טלויזייה או לקרוא ספר בלי משקפיים(או עדשות)?

השאירו פרטים ויועץ מקצועי יצור איתכם קשר לשיחת התאמה ויעוץ ראשונית:

תודה על הרשמתך